PSPO - kim jesteśmy?

1794794 642487922455795 1889403630 n

Ochroniarze z pasją.

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony - Zwykłe powstało w wyniku wyciągnięcia wniosków z działalności Polskiego Stowarzyszenia Pracowników Ochrony, jednocześnie obecne PSPO kontynuuje niektóre z działań prowadzonych przez wcześniejsze  PSPO, takich jak chociażby:

- poprawa uprawnień pracowników ochrony,

- poprawa ochrony prawnej pracowników ochrony,

- poprawa wizerunku pracowników ochrony,

- podnoszenie świadomości społecznej z zakresu wagi pracowników ochrony w zapewnianiu bezpieczeństwa publicznego,

- propagowanie samodoskonalenia zawodowego wśród pracowników ochrony, zarówno w celu podnoszenia swojej wartości na rynku pracy jak i wykorzystywania umiejętności i wiedzy w codziennej pracy zawodowej,

- jednoczenie branży ochrony, które w naszej ocenie powinno mieć postać dawania aktywnym i ambitnym osobom z branży narzędzi do tego by mogły mieć wpływ na kształt branży,obecne stowarzyszenie tak jak i poprzednie daje pracownikom rożnego szczebla narzędzia podobne do tych jakie mają członkowie PZPO i PIO, największą różnica jest to że każda akcja organizacji pracodawców będzie się spotykać z oporem związków zawodowych, w których pokutuje przeświadczenie, że pracodawca to wróg.

Tak jak poprzednio tak i teraz PSPO ma z definicji być organizacją pracowników ochrony, zarówno tych liniowych, szeregowych pracowników ochrony jak i kierowników, managerów, dyrektorów i właścicieli agencji ochrony ponieważ każda z tych osób musi posiadać stosowne uprawnienia.

Stare stowarzyszenie miało statutowy obowiązek rozpatrywania pozytywnie każdego zgłaszającego się kandydata, obecnie jest to tryb uznaniowy w którym przedstawiciel ocenia czy dana kandydatura da obopólne korzyści zarówno zainteresowanemu jak i stowarzyszeniu.

Stowarzyszenie często jest mylone ze związkiem zawodowym zarówno przez pracowników jak i pracodawców, co w przeszłości skutkowało absurdalnymi oczekiwaniami ze strony pracowników jak i groźbami zwolnień ze strony pracodawców za przynależność do organizacji.

Mamy nadzieję na wprowadzenie normalności w pracy która wykonujemy, a jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest walka z patologiami toczącymi branże ochrony za przyzwoleniem i przy pomocy instytucji publicznych.

KONTAKT

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony - Zwykłe

ul. Zwycięstwa 136

43-178 Ornontowice

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel: 531 366 968

 
 
 
 
 
© 2016 PSPO